fbpx
Slide toggle

Welcome to Zass

Zass is a powerfull WordPress / Woocommerce theme with a modern, pixel perfect design suitable for handmade artisans, craft businesses and portfolio websites.

This is a custom, collapsible widget area. Use it like any other sidebar and easily place any number of widgets here.

Have a Question?

Monday - Friday: 09:00 - 18:30 409 Mladost District, Sofia Bulgaria +359 2 123 456 +359 2 654 321 shop@zass.con

Evlilik ve Ev Sahibi Olmak

Soru: Evlenmeden Önce Ev Almalı mıyız, Evlendikten Sonra Ev Almalı mıyız?

Bir okuyucu sorar: Erkek arkadaşım ve ben Temmuz ayında evleniyoruz, ama düğünden önce bir ev almak istiyoruz . Evlenmeden ev almak için deli miyiz? Arkadaşlar çok stres olduğunu söylüyorlar, ancak yeni evimizin daha önce satın alınmış olması ve balayına gitmeden önce taşınmaya hazır olması gerektiğini düşünüyorum. Evlenmeden ev almamamız için herhangi bir sebep düşünebiliyor musun?

Cevap: Gelecek düğünlerde en iyi dileklerimle. Nişanlı çiftlerin, birbirlerini seçtikleri kadar dikkatli satın almak için bir ev seçmek istediğine inanıyorum. Birçok çift bugün evlenmeden önce bir ev satın alıyor, çünkü daha uygun olduğunu düşünüyorlar. Muhtemelen düğünü ve geleceğini planlamakta olduğu gibi yeterince stres yaşadın.

Ancak, sana tavsiyem, herhangi bir bağlı çifte vereceğim, ya da düğümü bağladıkları ya da arkaik evlilik yasaları nedeniyle evlenmelerinin engellendiği ya da hiç evlenmemeyi tercih ettiğim gibi.

Ev Satın Alma Adımları

Bir emlakçıdan hizmet almaya başlamadan önce ev satın alma noktalarındaanlaşmaya varın . İkiniz de ortak lezzetleri paylaşıyorsanız, bu zor olmamalıdır. Bununla birlikte, çiftlere, genellikle bir tarafla sonuçlanan, daha iyi karar vermeme karşı, diğerinin arzularını yerine getirmeyi kabul eden, birbirleriyle anlaşamadıklarına tanık oldum. Öyleyse ilk önce farklılıklarını düzelt.

  • Ev tipleri: Bazı çiftler stille aynı fikirde olamazlar. Biri eski evlerde klasik detayların daha yenisine sahipken, diğeri yeni inşaat almakta ısrar edebilir Bir uzlaşma , bir dolgu projesinde bir ev satın almak olabilir .
  • Semtler: Semtler için en iyi üç seçeneğinizi daraltın ve sabah, öğleden sonra ve akşamları geçin. Satın almayı düşünebileceğiniz caddelerde yaşayan komşularınızla konuşun. Trafik ve mahalle etkinlikleri hakkında fikir edinmek için alanı hafta sonları ve hafta boyunca gezmeyi düşünün.
Başlık Nasıl Tutulur

Ünvanı edinme şekliniz yasal mülkiyet ve ölüm durumunda devir üzerine etki eder. Bazı unvan türleri vergi sonuçları doğurur. Eyalet yasalarını ve tutma unvanının seni nasıl etkileyeceğini öğrenmek için bir avukatla konuşmalısın. Bazı eyaletler unvan tutma yollarını kısıtlar ; örneğin, sadece evli çiftler unvanı topluluk mülkiyeti olarak alabilirler. En yaygın olan ortak kiracı , ortak kiracı ve tek ve ayrı.

Mali Katkılar

Peşinat ödemesinin yanı sıra, kapanış masraflarına da maruz kalacaksınız . Bu toplamları toplayın ve satın alımlara ne kadar katkıda bulunacağına karar verin. İnsanların çoğu maliyesi 50 / 50’ye böler, ancak bazen bir kişinin diğerinden daha fazla parası vardır.

Eşit olmayan nakit katkıları durumunda, çiftler bir yüzde numarası ve bu yüzde üzerinde taban sahipliği atayabilir. Örneğin, bir çiftin yılda 160.000 dolarlık ortak bir geliri olduğunu varsayalım. Eğer Judy 90.000 dolar kazanırsa ve ortağı Sharon 70.000 dolar kazanırsa, Sharon’ın geliri hane gelirinin% 43.75’ini oluşturur.
Bu nedenle, Sharon ve Judy, Sharon’ın peşinat ve kapanış maliyetlerine olan mali katkısının toplamın% 43,75’i olması gerektiği konusunda haklı olabilir ve Judy’nin kalan% 56,25’i almasına izin verdi. Satın alma işlemine orantılı paylar uygulayan çiftler, genellikle ipotek ödemesine ne kadar para ödediğini bulmak için aynı yüzdeyi kullanır .
Mortgage Kararları

Eşiniz veya yakında olacak olan eşinizin, istediği ipotek türüne bağlı olarak risk aldığını hızlı bir şekilde öğreneceksiniz . Sabit faizli ipotekler çok az risk taşır, ancak bazen düzeltilebilirlerden daha yüksek faiz oranları taşırlar. Bunlar popüler ipotek türleridir:

Ana Sayfa Satın Alma Ortaklık Anlaşması

Evlilikler, sendikalar ve ortaklıklar dostane olmakla birlikte, bazen çiftler odaklarını kaybeder ve ayrı yönlere doğru yürürler. Bu nedenle, tüm finansal anlaşmaları yazıya dökmek iyi bir fikirdir. Bir emlak avukatı ile irtibata geçin.

Biriniz veya ikiniz şirkete ayrılmaya karar verirseniz ne olacağını önceden karar verin. Evi satacak mısın yoksa bir tarafın diğer tarafı satın almasına izin verecek misin? Satıyorsanız, Örneğin:

Yazma sırasında, Elizabeth Weintraub, CalBRE # 00697006, California, Sacramento’da bulunan Lyon Real Estate’de bir Broker-Associate’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir