fbpx
Slide toggle

Welcome to Zass

Zass is a powerfull WordPress / Woocommerce theme with a modern, pixel perfect design suitable for handmade artisans, craft businesses and portfolio websites.

This is a custom, collapsible widget area. Use it like any other sidebar and easily place any number of widgets here.

Have a Question?

Monday - Friday: 09:00 - 18:30 409 Mladost District, Sofia Bulgaria +359 2 123 456 +359 2 654 321 shop@zass.con

Evlilik ve Ev Sahibi Olmak

Soru: Evlenmeden Önce Ev Almalı mıyız, Evlendikten Sonra Ev Almalı mıyız?

Bir okuyucu sorar: Erkek arkadaşım ve ben Temmuz ayında evleniyoruz, ama düğünden önce bir ev almak istiyoruz . Evlenmeden ev almak için deli miyiz? Arkadaşlar çok stres olduğunu söylüyorlar, ancak yeni evimizin daha önce satın alınmış olması ve balayına gitmeden önce taşınmaya hazır olması gerektiğini düşünüyorum. Evlenmeden ev almamamız için herhangi bir sebep düşünebiliyor musun?

Cevap: Gelecek düğünlerde en iyi dileklerimle. Nişanlı çiftlerin, birbirlerini seçtikleri kadar dikkatli satın almak için bir ev seçmek istediğine inanıyorum. Birçok çift bugün evlenmeden önce bir ev satın alıyor, çünkü daha uygun olduğunu düşünüyorlar. Muhtemelen düğünü ve geleceğini planlamakta olduğu gibi yeterince stres yaşadın.

Ancak, sana tavsiyem, herhangi bir bağlı çifte vereceğim, ya da düğümü bağladıkları ya da arkaik evlilik yasaları nedeniyle evlenmelerinin engellendiği ya da hiç evlenmemeyi tercih ettiğim gibi.

Ev Satın Alma Adımları

Bir emlakçıdan hizmet almaya başlamadan önce ev satın alma noktalarında anlaşmaya varın . İkiniz de ortak lezzetleri paylaşıyorsanız, bu zor olmamalıdır. Bununla birlikte, çiftlere, genellikle bir tarafla sonuçlanan, daha iyi karar vermeme karşı, diğerinin arzularını yerine getirmeyi kabul eden, birbirleriyle anlaşamadıklarına tanık oldum. Öyleyse ilk önce farklılıklarını düzelt.

 • Ev tipleri: Bazı çiftler stille aynı fikirde olamazlar. Biri eski evlerde klasik detayların daha yenisine sahipken, diğeri yeni inşaat almakta ısrar edebilir Bir uzlaşma , bir dolgu projesinde bir ev satın almak olabilir .
 • Semtler: Semtler için en iyi üç seçeneğinizi daraltın ve sabah, öğleden sonra ve akşamları geçin. Satın almayı düşünebileceğiniz caddelerde yaşayan komşularınızla konuşun. Trafik ve mahalle etkinlikleri hakkında fikir edinmek için alanı hafta sonları ve hafta boyunca gezmeyi düşünün.
 • Fiyat Aralığı: Ne kadar ev ödeyebileceğinizi öğrenmek için bir ipotek kredisi ile konuşursanız, fiyat aralığı seçmek daha kolaydır . Bazı çiftler , bir kişinin işsiz kalması durumunda hastalanması veya başka bir nedenden dolayı aylık geliri kaybetmesi durumunda, bir gelire dayalı bir ev fiyatı seçmeyi tercih eder .
Başlık Nasıl Tutulur

Ünvanı edinme şekliniz yasal mülkiyet ve ölüm durumunda devir üzerine etki eder. Bazı unvan türleri vergi sonuçları doğurur. Eyalet yasalarını ve tutma unvanının seni nasıl etkileyeceğini öğrenmek için bir avukatla konuşmalısın. Bazı eyaletler unvan tutma yollarını kısıtlar ; örneğin, sadece evli çiftler unvanı topluluk mülkiyeti olarak alabilirler. En yaygın olan ortak kiracı , ortak kiracı ve tek ve ayrı.

Mortgage Kararları

Eşiniz veya yakında olacak olan eşinizin, istediği ipotek türüne bağlı olarak risk aldığını hızlı bir şekilde öğreneceksiniz . Sabit faizli ipotekler çok az risk taşır, ancak bazen düzeltilebilirlerden daha yüksek faiz oranları taşırlar. Bunlar popüler ipotek türleridir:

 • Sabit faizli ipotek
 • FHA kredileri
 • VA kredileri
 • Ayarlanabilir faizli ipotek
 • Sadece ilgi melezleri
Ana Sayfa Satın Alma Ortaklık Anlaşması

Evlilikler, sendikalar ve ortaklıklar dostane olmakla birlikte, bazen çiftler odaklarını kaybeder ve ayrı yönlere doğru yürürler. Bu nedenle, tüm finansal anlaşmaları yazıya dökmek iyi bir fikirdir. Bir emlak avukatı ile irtibata geçin.

Biriniz veya ikiniz şirkete ayrılmaya karar verirseniz ne olacağını önceden karar verin. Evi satacak mısın yoksa bir tarafın diğer tarafı satın almasına izin verecek misin? Satıyorsanız, Örneğin:
 • Fiyatı nasıl belirleyeceksin ?
 • Listeleme aracısını kim seçecek ?
 • Nasıl olacak , net gelirler ayrılabilir?
 • Satış yapmak için ödeme yapmak zorunda kalırsanız ne yapacaksınız çünkü satış masraflarını düştükten sonra özkaynaklarınız yok mu? Ya da daha kötüsü, kısa bir satış denemek gerekir ?
 • Eviniz satmazsa ne olur ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Alabilirsiniz
Hızlı Teklif için Lütfen Yazın
Merhabalar,

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by